Гроші за "лайки" в соцмережах: українців попередили про онлайн-шахраїв

Кіберполіція закликає громадян не тішитися пропозиціями легкого заробітку в інтернеті.
Гроші за "лайки" в соцмережах: українців попередили про онлайн-шахраїв
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Однією з найпоширеніших шахрайських схем є пропозиція легкого заробітку за перегляд відеоконтенту. Відповідні повідомлення аферисти розповсюджують у популярних месенджерах. Про це попередили в Національній поліції.

Читайте також:

Так, шахраї пропонують перейти за надісланими посиланнями та ставити "лайки" до відео в TikTok або ж відгуки в Google-картах.

"За виконані завдання зловмисники можуть виплачувати від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру до потенційної жертви. У такий спосіб вони збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Надалі аферисти пропонують приєднатися до так званої "робочої групи" з можливістю значно більшого заробітку. Людина отримує завдання оплатити придбання товарів чи послуг, визначених адміністратором групи. Спершу це відносно невелика сума. Є навіть шанс отримати виплату на картку після першого разу.

Наступний крок це те, що адміністратори пропонують придбати неіснуючий товар за значно вищими цінами. При цьому надають фішингові посилання на шахрайські онлайн-магазини, де треба ввести конфіденційну платіжну інформацію. Так зловмисники отримують доступ до рахунків жертв та привласнюють їхні заощадження.

"Якщо ви обізнані про таку "схему", не слід намагатися отримати гроші від шахраїв навіть на перших етапах, будь-яке спілкування з аферистами це ризик втратити свої заощадження", - наголосили в поліції.

Читайте також:

Щоб не стати жертвою шахраїв кіберполіція рекомендує дотримуватися наступних порад:

  • надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
  • не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма, скоріше за все ви натрапили на шахраїв;
  • не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;
  • не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
  • ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі.

Читайте також:

Якщо ж інформацію про банківську картку розголошено, потрібно звернутися до банку та заблокувати картку. При виявленні фактів шахрайства слід негайно повідомити кіберполіцію.

Раніше ми писали, що шахраї в Україні придумали новий спосіб ошукати громадян. Вони прикриваються "Нафтогазом", щоби збирати персональні дані клієнтів.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK