Заробіток в інтернеті: як розпізнати роботодавців-шахраїв

Як виявити шахраїв під час пошуку віддаленої роботи.
Заробіток в інтернеті: як розпізнати роботодавців-шахраїв
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Якщо ще декілька років тому віддалена робота була не така затребувана й популярна, то в нинішніх реаліях ситуація змінилася. Однак при пошуку відповідних вакансій важливо розуміти, як уникнути обману. У Міністерстві юстиції України розповіли, як викрити роботодавців-шахраїв.

Читайте також:

Так, шахраї можуть пропонувати роботу онлайн, за яку просять гроші в потенційних працівників. Наприклад, щоб почати працювати, необхідно купити доступ до сайту/каналу з завданнями чи безкоштовний онлайн-проєкт.

"Завдання можуть бути різними: робити фіктивні замовлення на сайті онлайн-магазину нібито для підвищення його рейтингу, є випадки, коли аферисти пропонують працювати перекладачем текстів з англійської мови без знання англійської мови та перекладати тексти за допомогою онлайн-перекладача. Але щоб отримати доступ до сайту, де є база таких клієнтів, яким необхідний переклад, потрібно заплатити гроші", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Як повідомили в Мін'юсті, залежно від шахрайських вакансій аферисти обіцяють різні заробітні плати: від 400 до 8000 гривень у день. Також вакансії від зловмисників включають можливість виконувати прості завдання в будь-який час та в будь-якому місці, наприклад, удома з мобільного телефона. 

Трапляються випадки, коли шахраї виплачують незначну заробітну плату в кількасот гривень, щоб заохотити людину більше вкласти власних грошей, аби заробити більше.

Читайте також:

Які ознаки шахрайських пропозицій роботи:

  • досвід не потрібен; 
  • будь-хто може подати заявку;
  • вільний графік;
  • простота виконання завдань/замовлень;
  • потрібно вкласти власні кошти.

"Якщо ви натрапили на подібну вакансію від імені відомого бренду, перевірте інформацію про вакансію на офіційному сайті потенційного роботодавця, адже шахраї можуть створювати сайти, які дуже візуально схожі на сайти відомих брендів", - рекомендують у міністерстві.

Читайте також:

Як уникнути такої схеми шахрайства:

  • не вкладайте власні гроші за роботу в інтернеті. У більшості випадків це пропозиції від шахраїв;
  • будьте уважними до легких заробітків;
  • не сплачуйте жодних послуг, щоб оформитися на роботу в ту чи іншу організацію.

Раніше ми писали, що у 2023 році в Україні було відкрито майже 60 тисяч кримінальних проваджень за шахрайство (стаття 190 ККУ), що найбільше за останні роки.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK