Українцям починають виплачувати компенсації за зруйноване житло

Тепер кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири.
Українцям починають виплачувати компенсації за зруйноване житло
В Україні розпочинають виплату компенсацій за зруйноване житло / EPA/UPG

З 27 грудня в Україні розпочинають виплату компенсацій тим громадянам, чиє житло зруйнували росіяни. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Читайте також:

За його словами, тепер кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири.

"Що значить "забронювати кошти"? Це необхідно, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку "Дія" про те, що кошти заброньовані. Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час, потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у "Дії", - пояснив міністр.

Читайте також:

До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом потрібно припинити право власності на той об'єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити в нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора, або в ЦНАПі.

"Ви можете придбати будь-яку квартиру чи будинок - первинку або вторинку, у будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість. Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифікату, ви можете доплатити з власних коштів", - зазначив Кубраков.

Читайте також:

Водночас можна об'єднати кілька сертифікатів для придбання одного об'єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату, різницю можна буде отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій із РФ.

Станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 млрд гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття. 

Читайте також:

"На цьому етапі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок. Але вже в січні-лютому очікуємо можливості реалізації сертифікату на придбання будматеріалів та замовлення робіт для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці", - додав міністр.

Також триває експериментальний проєкт з обстеження житла на тимчасово окупованих територіях.

Раніше ми писали, що у 2024 році в Україні планують ввести компенсації за пошкоджене житло, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK