У Києві можуть закритися сотні ресторанів: причини

За прогнозами рестораторів, їхній бізнес перебуває на порозі масштабної кризи.
Gabriele Stravinskaite  / unsplash.com
Gabriele Stravinskaite / unsplash.com

Український ресторанний бізнес стоїть на порозі масштабної кризи, яка, за прогнозами рестораторів, призведе до закриття сотень закладів тільки в столиці. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на публікацію "Економічної правди".

Зазначається, що одним із чинників називають рішення уряду дозволити чоловікам 18-22 років виїзд за кордон. Це вже спровокувало значний відтік молодих працівників кафе та ресторанів і прогнозується до 20-30% відтоку персоналу в цій віковій категорії.

Читайте також:

За словами ресторатора Алекса Купера, особливо важким стане листопад - традиційно найслабший місяць за доходами. Однак ключовою проблемою власники ресторанів називають не дефіцит офіціантів або кухарів, а загальне падіння платоспроможності населення. Відвідуваність знизилася, а зростання доходів обмежилося рівнем інфляції.

"Закриються сотні закладів, і це тільки в Києві", - стверджує Купер.

Як пише видання, ресторатори визнають, що кадровий голод ускладнює роботу, але головною загрозою вважають фінансовий тиск: оренда і зростання витрат змушують піднімати ціни, що в підсумку відлякує клієнтів.

"Рестораторам треба піднімати ціни, але вони прив'язані до кількості відвідувачів і вартості оренди. Вони намагаються компенсувати падіння кількості відвідувачів підняттям ціни або зменшенням витрат. Зменшення витрат, як правило, призводить до погіршення якості обслуговування... Таке замкнуте коло", - пояснює Купер.

Аналітика компанії Poster підтверджує негативні тенденції: за січень-серпень 2025 року кількість чеків у ресторанах і кафе скоротилася на 8,5% порівняно з минулим роком. Водночас, за даними CEO Poster Родіона Єрошека, масових закриттів поки що не спостерігається, а кількість діючих закладів утримується на середньому рівні.

"Останніми роками кожна зима - це стрес-тест для ринку. Після новорічних свят і так є зниження відвідуваності гостей, а у воєнні роки до цього ще накладаються додаткові проблеми - блекаути, посилення обстрілів, відтік працівників", - додає Єрошек.

Проте прогнози багатьох учасників ринку залишаються песимістичними. Так, Купер упевнений, що близько 20-30% ресторанів Києва закриються, а збиткові формати, які трималися на межі виживання, остаточно зникнуть вже у листопаді.

Нагадаємо, Dengi.ua повідомляли, що за перші 6 місяців 2025 року загалом по Україні кількість відвідувачів ресторанів скоротилася на 9%.

Водночас, як писали Dengi.ua, українські ресторатори у 2024 році активно відкривали нові заклади у країнах Європейського Союзу та навіть США.



Слідкуйте за нашими новинами та відео
  • YouTube
  • Facebook
  • Telegram
  • Google News

ТОП-Новини