Покупці виробленої в Україні техніки та електрообладнання матимуть змогу отримати компенсацію в розмірі 15% у межах програми "Зроблено в Україні". Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів 24 вересня 2024 року. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Нова програма допомагатиме виробникам та підприємцям, які купують енергообладнання для автономної роботи своїх підприємств.
"Уряд частково компенсуватиме 15% від придбання українського енергетичного обладнання, колісної техніки, наприклад, вітчизняних автобусів, тралів та будівельної, комунальної і спеціальної техніки. Долучитися зможуть виробники, які локалізували виробництво на рівні 40% та більше", - прокоментувала міністр економіки Юлія Свириденко.
Отримати компенсацію на товари, придбані від старту програми та до 1 грудня, можна буде у 2024 році. Для цього потрібно оформити заявку до 5 грудня. На техніку та обладнання, придбані після 1 грудня, компенсація нараховуватиметься в наступному році.
Отримати 15% компенсації (без урахування ПДВ) зможуть покупці, які придбали енергетичне обладнання:
- промислові системи накопичення електричної енергії;
- сонячні панелі, електростанції, колектори;
- вітрові електростанції та мінігідроелектростанції;
- вітроенергетичні електрогенераторні, газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки;
- трансформатори, розподільчі шафи; теплові помпи; індивідуальні теплові пункти, рекуператори, прилади обліку.
Колісну техніку:
- автобуси;
- автоцистерни, зокрема для перевезення паливно-мастильних матеріалів та пожежні;
- фургони, трали, причепи та напівпричепи;
Будівельну, комунальну та спеціальну техніку:
- крани, зокрема баштові, землерийні машини; навантажувачі та екскаватори-навантажувачі;
- сміттєвози, асенізаційні та сміттєзбиральні машини, а також ліфти;
- машини для механізованого розмінування (зокрема роботизовані), піротехнічні машини, обладнання для розмінування.
Виробникам для участі в програмі потрібно буде подати заявку до Мінекономіки в електронній формі, перелік товарів, за придбання яких покупцю може нараховуватися компенсація, та пакет документів. Після перевірки Мінекономіки та позитивного рішення товари будуть розміщені у відповідному публічному переліку. Інформація буде передана банкам, через які реалізується програма.
Покупцям, щоб отримати компенсацію, необхідно:
- оплатити придбання техніки та обладнання з переліку в уповноваженому банку;
- подати до банку заяву на отримання компенсації;
- подати як підтвердження копію платіжного документа та акт прийняття-передання техніки й обладнання.
На компенсацію не мають права підприємства-банкрути, підсанкційні чи пов'язані з державою-агресором або Білоруссю підприємства, які мають прострочений більш ніж на шість місяців податковий борг, працюють на території активних бойових дій тощо.
Техніка та обладнання, за придбання яких покупець отримає компенсацію, не можуть протягом трьох років перепродаватися. Інакше покупець має повернути державі кошти та буде позбавлений можливості отримувати компенсацію протягом наступних трьох років.
Раніше ми писали, що перелік української сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва, вартість яких частково компенсується на рівні 25% у рамках державної програми підтримки сільгоспвиробників, розширено до 11 314 номенклатурних одиниць.