Українців можуть зобов'язати працювати довше: якою є тривалість робочого часу під час війни

Скільки мають працювати працівники під час воєнного стану.
Українців можуть зобов'язати працювати довше: якою є тривалість робочого часу під час війни
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У Східному міжрегіональному управлінні Державної служби України з питань праці розповіли, яка тривалість робочого часу може бути встановлена працівникам під час воєнного стану. Інформація оприлюднена на сайті відомства.

Читайте також:

Зазначається, що відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15 березня 2022 року №2136-IX нормальна тривалість робочого часу в період дії воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об'єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо).

Для працівників, зайнятих на об'єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо), яким відповідно до законодавства встановлюється скорочена тривалість робочого часу, тривалість робочого часу в період дії воєнного стану не може перевищувати 40 годин на тиждень.

П'ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем. Час початку й закінчення щоденної роботи (зміни) визначається роботодавцем.

Тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин.

Читайте також:

У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53, частини першої статті 65, частин третьої - п'ятої статті 67, статей 71, 73, 78-1 Кодексу законів про працю України та частини другої статті 5 Закону України "Про відпустки".

У разі встановлення нормальної тривалості робочого часу відповідно до частин першої та другої цієї статті понад норму, встановлену відповідно до законодавства, оплата праці здійснюється в розмірі, збільшеному пропорційно до збільшення норми праці.

Читайте також:

Починаючи з 19 липня 2022 року, внесено зміни до статті 6 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15.03.2022 №2136-IX, застосовуються способи компенсації за роботу у вихідний день, передбачені статтею 72 Кодексу законів про працю України.

Раніше ми писали, що вагітні жінки самі будуть визначати початок декретної відпустки.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK