Декрет за новими правилами: як українкам оформити відпустку у зв'язку з вагітністю

В Україні змінилися правила виходу в декретну відпустку.
Декрет за новими правилами: як українкам оформити відпустку у зв'язку з вагітністю
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З 10 листопада 2023 року в Україні вагітні жінки мають можливість самі обирати, коли йти в декретну відпустку. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Читайте також:

При цьому тривалість відпустки залишається незмінною. Стандартна її тривалість становить 126 календарних днів, але для жінок, у яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.

Тепер вагітна самостійно вирішує, коли вона хоче йти у відпустку: або з настанням 30-го тижня вагітності, або пізніше. Про своє рішення вона має повідомити лікаря, який веде її вагітність. Якщо жінка хоче початок відпустки відтермінувати, вона пише заяву, у якій зазначає бажану дату початку своєї відпустки.

Читайте також:

Якщо ж вагітна хоче почати відпустку з 30 тижня, жодних додаткових дій їй робити не потрібно. Лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) категорії "Вагітність та пологи" під час огляду.

Якщо пологи відбулися раніше дати, зазначеної в заяві про перенесення початку відпустки, лікар, який приймав пологи, формує МВТН у категорії "Вагітність та пологи" від дати пологів. 

Читайте також:

"Після формування та підписання лікарем медичний висновок автоматично потрапляє в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі даних із реєстру застрахованих осіб буде сформовано електронний лікарняний", - йдеться в повідомленні.

У разі реєстрації в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду України жінка отримає смс-повідомлення від ПФУ з номером електронного лікарняного. 

Читайте також:

Інформація про електронний лікарняний відразу стає доступною в кабінеті роботодавця на порталі ПФУ. Додатково жінка може повідомити роботодавця про лікарняний.

Перенесення початку декретної відпустки ніяким чином не впливає на розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Раніше ми писали, що в Україні працюючі жінки та жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, при оформленні лікарняного листка у зв'язку з вагітністю та пологами отримують відповідну допомогу.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK