Паперова книга скарг та пропозицій раніше була обов'язковим атрибутом не лише всіх магазинів, а й ресторанів, перукарень тощо. Однак під час цифрових технологій споживачеві доступні ефективніші способи залишити скаргу або відгук. Про це розповіли в Держпродспоживслужбі.
Читайте також: Права споживача: що робити, якщо випадково розбили товар у магазині
Повідомляється, що постановою Кабінету Міністрів від 6 березня 2019 року №168 скасовано обов'язкове ведення Книги відгуків та пропозицій. А 2020 року Інструкція про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та в закладах ресторанного господарства втратила чинність.
Водночас Законом "Про звернення громадян" передбачено, що громадяни мають право звернутися до підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності з зауваженнями, скаргами та пропозиціями.
Читайте також: Порушення прав споживачів: куди можна звернутися українцям
На сьогодні споживачі можуть надавати свої скарги та пропозиції закладам у такі способи:
- відправити звернення в письмовому вигляді на поштову адресу суб'єкта господарювання;
- телефонувати на гарячу лінію торговельного закладу чи закладу надання послуг;
- залишати відгуки на офіційному вебсайті, сторінці в соціальних мережах чи в профілі в Картах Google торговельного закладу або закладу надання послуг, чи на спеціалізованих незалежних вебсайтах із відгуками (форумах).
Читайте також: Ціна на ціннику та в чеку відрізняється: що робити в такій ситуації
Якщо на скаргу адміністрація закладу не реагує або не вдалося досягти згоди, споживач може звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби за місцем проживання або направити офіційне звернення одним із способів:
- заповнити форму на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби;
- скористатися чат-ботом у додатку Telegram @derzhspozhivsluzhba_bot;
- написати листа на електронну пошту econsumer-info@dpss.gov.ua.
Раніше ми писали, що бувають випадки, коли продавці при продажі товарів не видають громадянам розрахунковий документ у паперовій формі. Така дія є неправомірною та прямим порушенням закону.