Ідентифікація пенсіонерів: у Мінсоцполітики пояснили, хто має проходити та навіщо

Кому та навіщо потрібно проходити ідентифікацію в Пенсійному фонді.
Ідентифікація пенсіонерів: у Мінсоцполітики пояснили, хто має проходити та навіщо
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Ідентифікація - це процедура встановлення особи одержувача пенсії. Навіщо її проходити та як це зробити, розповіли в Міністерстві соціальної політики.

Читайте також:

Проходження ідентифікації є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Україні ця норма діє на постійній основі та стосується всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат. 

"Мета ідентифікації - перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони були призначені", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Зазначається, що абсолютна більшість українських пенсіонерів та одержувачів соцвиплат зазвичай проходили фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертав уваги. Наприклад, особисто звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки, або ж ідентифікацію на практиці здійснював листоноша, вручаючи пенсію.

Для окремої категорії громадян норма проходження фізичної ідентифікації останні 3 роки не застосовувалась. Протягом трьох останніх років виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації, з моменту введення в Україні карантину у зв'язку з Covid-19. Наразі ця вимога відновлена і для них. Для інших вона діяла весь час.

Читайте також:

Ідентифікацію потрібно проходити кожні 6 місяців.

Які документи необхідно мати для проходження ідентифікації

При особистому зверненні треба мати із собою:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або закордонний);
  • платіжну картку, на яку надходить пенсія (при ідентифікації АТ "Ощадбанк");
  • пенсійне посвідчення.

Читайте також:

При віддаленій ідентифікації:

  • авторизація здійснюється людиною в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID");
  • під час відеоідентифікації треба мати при собі документ, що посвідчує вашу особу як отримувача виплати або як законного представника/помічника отримувача виплати, у випадку дитини - свідоцтво про народження дитини.

Під час відеоідентифікації працівник ПФУ:

  • звіряє особу одержувача з фото, яке містить документ, що посвідчує особу власника;
  • або звіряє особу законного представника/помічника з документом, що підтверджує його повноваження.

Як пройти ідентифікацію за кордоном

Читайте також:

Це можна зробити, звернувшись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документу про посвідчення факту, що особа є живою. Потім отриманий документ разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку. 

Також заяву можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Читайте також:

Але відвідування дипломатичної установи не є обов'язковим, можна пройти ідентифікацію за допомогою цифрових інструментів. Зокрема, 

  • можна авторизуватися на порталі електронних послуг ПФУ за допомогою "Дія.Підпис";
  • або пройти ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв'язку з працівниками органів Пенсійного фонду. 

Раніше ми писали, що пенсіонерам, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, з квітня призупинили виплату пенсій.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK