Тарифи на доставку газу перерахували: хто менше платитиме з жовтня

В Україні з 1 жовтня по-новому розраховуватимуть платежі за транспортування газу.
Тарифи на доставку газу перерахували: хто менше платитиме з жовтня
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З 1 жовтня 2023 року в Україні для деяких громадян почали працювати нові правила в оплаті за транспортування газу. НКРЕКП змінила підхід до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково. Про це повідомляє "ГазПравда".

Читайте також:

Так, тепер при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності буде враховуватися лише функціонуюче газове обладнання побутового споживача, що не було опломбоване.

Як і раніше, плата за доставку газу зовсім не нараховується лише для побутових споживачів, у яких:

  • домогосподарство фізично відрізане від газової мережі, а договір на розподіл природного газу з оператором ГРМ розірвано;
  • житло зруйноване внаслідок війни.

Читайте також:

А з 1 жовтня плату за доставку газу зменшили, але лише для:

  • домогосподарств, чиє фактичне річне споживання ресурсу не перевищує мінімальні розміри річної замовленої потужності, встановленої законодавством;
  • домогосподарств, які не користуються газом протягом газового року, однак не поспішають офіційно від'єднуватися від мережі.

Експерти нагадали, що місячна плата за доставку розраховується на підставі фактичних обсягів споживання домогосподарства за попередній газовий рік, тобто на підставі так званої річної замовленої потужності. Мінімальна плата за розподіл газу встановлена законодавством навіть тим споживачам, які не користувалися газом упродовж року.

Читайте також:

Що більше в такого споживача приладів, то вищий мінімальний розмір річної замовленої потужності береться до розрахунку щомісячного платежу на доставку газу. 

"З метою зменшення фінансового навантаження на побутових споживачів, які протягом тривалого періоду часу не використовують наявні в оселі газові об'єкти, з 1 жовтня 2023 року при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання побутового споживача, що не було опломбоване", - йдеться в повідомленні.

Уже з 1 жовтня оператори ГРМ зобов'язані знизити плату за доставку вищезазначеним домогосподарствам, яким станом на 13 вересня 2023 року припинено газопостачання або опломбоване обладнання (без перерахунку попередніх періодів).

Читайте також:

Зниження щомісячної плати за доставку відбувається шляхом зменшення мінімальної річної замовленої потужності домогосподарства так:

  • для тих, хто опломбував лише котел для опалення, але при цьому водонагрівач і газова плита залишаються функціональними, розмір мінімальної річної замовленої потужності буде зменшено з 314 куб. м до 126 куб. м;
  • для тих, хто опломбував і котел, і водонагрівач, а функціональною залишається газова плита, розмір мінімальної річної замовленої потужності буде зменшено з 314 куб. м до 39 куб. м;
  • для тих, хто офіційно тимчасово припинив газопостачання для домогосподарства загалом шляхом опломбування лічильника газу (без фізичної "відрізки" від газмережі), розмір мінімальної річної замовленої потужності буде зменшено з 314 куб. м до 39 куб. м.

Раніше ми писали, що 1 жовтня 2023 року в Україні розпочався новий газовий рік, який триватиме до 30 вересня 2024 року. Саме від нього залежить нарахування в майбутніх платіжках громадян.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK